תעשיות עץ ויצמן

 

מרכז הזמנות
 09-8842424
רחוב האורג 21 נתניה
תעשיות עץ וירן
דף הבית >> דקים
 
דקים
ישנם 3 סוגים של דקים פופולרים בארץ:
הדק הפשוט והזול ביותר הוא דק מעץ אורן מהוקצע ומחוטא.חיטוי העץ (אימפרגנציה) עבור דק אורן הינו הכרחי כדי לשמור על העץ. דקים צריכים לעמוד בפני פגעי מזג אויר ובפני חרקים ולכן החיטוי הכרחי.ניתן לזהות עץ אורן שעבר חיטי לפי הגוון הירקרק שהחומר מקנה לו.
 הפרופיל המומלץ ללוח דק מעץ אורן הוא 140/33 מ"מ. העובי הוא עובי הכרחי במקרה של האורן (היות שהוא נחשב עץ רך), והרוחב הוא אופטימלי לעבודה נוחה. למרות זאת , ניתן לעשות דק אורן ברפרופילים אחרים, כגון 118/33מ"מ או 90/33 מ"מ.
למי שמעדיף איכות , דק איפאה הולך ותופס תאוצה בישראל. עץ איפאה הוא עץ קשה במיוחד שמיובא מדרום אמריקה, ולכן עמידותו היא חזקה במיוחד. צבעו הוא אדמדם-אפרפר וכמעט ואין לו עיניים, מה שמשווה לו מראה יוקרתי. נמל תל אביב, למשל, עשוי כולו מאיפאה .
גם באיפאה ישנם 2 סוגים: איפאה טובקו ואיפאה קאמרו (שמפיין). למרות שמבחינה חיצונית קשה מואד להבדיל בינהם, איפאה טובקו נחשב ליותר טוב ועמיד.לאחרונה יש לו ביקוש הולך וגודל, על פני הקאמרו.
האיפאה מגיע בפרופיל של 140/20מ"מ.
איפאה -מבט מקרוב דק מעץ אורן מהוקצע ומחוטא דק מעץ איפאה
כיצד לחשב מה אני צריך בשביל לבנות לדק?
כיוון שרוב לוחות הדק מגיעים ברוב 14 ס"מ, נדרשים 7 לוחות זה לצד זה ברוחב של מטר. מכפילים את אורך הדק ברוחב ואז ב-7, ויודעים כמה מטר רץ נדרשים לדק.
מעבר ללוחות הדק עצמו, צריך קונסטרוקציה (בדרך כל מעץ אורן מחוטא בפרופיל 100/50) החישוב בגס הוא 3 מטר רץ של קונסטקוקציה למטר מרובע דק.
בנוסף צריך ברגים לדק (כ-45 למטר מרובע), ושמן דק. גלון שמן מכסה בין 10-20 מטר מרובע בשתי שכבות, תלוי בסוג השמן ואיכות העץ. למחמירים מומלץ בשם STRIPPER אשר פותח את נקבוביות העץ ומכין אותן לשמן (בעיקר בעץ אורן).דק סינטטי
דק סינטטי, דק פולימרי, הוא הפיתרון המושלם שיתן לכם את היתרונות של דק מעץ מלא אך ללא החסרונות.
הדק הינו בעל מראה אחיד, שנשמר לאורך שנים ללא תחזוקה שוטפת.
הדק מגיע במגוון עשיר של טקסטורות וצבעים ומתאים לכל מבנה ולכל שטח.
יתרונות הדק הסינטטי:
1. חזק ועמיד
2. קל להתקנה
3. חסכוני
4. מראה אחיד ויפה
הפיתרון המושלם סביב בריכה, מאחר שהוא שומר על צבעו ואיכותו לאורך זמן.


דק מחורץ
הלוחות מגיעים מחורצים בצד אחד וחלקים מצד שני

 
 


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים